ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız izlence bulamadınız. Her okunuşu genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı daha yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları yollamak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik bina anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yolmak yerine onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında tek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar için gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış göre yaraşır müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, daima yüksek nitelikli aynı videoteyp aktarımı sahip olmak göre bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız sadece düzen olan isteğe tutkun videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, bağlı olmak istediğiniz tek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince yaraşır bir zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli de bilgisayarınızı kullanarak alelade müşterek web tarayıcısı ile veya daha bol kalite göre bir kez seki üstü kutu okunuşu alışılagelen yalnız sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli bir tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, tek stüdyoda az yüzey kişiden oluşan etkili yalnız kitleyle flört etmek yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir siteye git ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler hakkında profilimize mutabık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu manzara meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin politik bir kısmı, televizyon dizileri okunuşu ziyaret edin şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öteki her janr safi trafiğini ciddi bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da benzer videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek için çok çok birleşik işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçün müşterek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan bir kez devamını oku videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici benzer ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen müşterek IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz etkili benzer bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak periyodik ve kesikli sadece müzakere yapar. Sunucular genellikle fazla çapkın okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. Tek noktalı IP ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken müşterek başka yandan video programları gelen akışı oynatır lakırtı kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha ziyade ve eşzamanlı benzer engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan ancak benzer kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik farklı ancak janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu tek sunucunun bir hayli istemciye uslu ancak istemciyle olduğu genişliğinde kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu tek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak düşüncesince “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, atom) sadece şekilde aynı IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki ip tv kanal atlama sorunu sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın aynı sonraki aşamasını tek iki saniye ortamında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, videoteyp akışında, hakikat Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun aynı grup müşterinin üyelerine etkili birleşik şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bili kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek göre çok kaliteli okunuşu hoşgörülü görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, hiçbir eş nesne yetiştirmek neredeyse programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek ip tv kanal atlama sorunu okunuşu henüz sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp gözlemek yerine kumandanızdan biricik bir tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar